prosupplements.sk

Doprava zadarmo nad 150 € v rámci SR

Rýchle doručenie kuriérom GLS

Sacharidy, fruktóza a cukry

Vyhľadávanie identifikovalo 73 metaanalýz a 83 zdravotných výsledkov z 8601 jedinečných článkov, vrátane 74 jedinečných výsledkov v metaanalýzach pozorovacích štúdií a deväť jedinečných výsledkov v metaanalýzach randomizovaných kontrolovaných štúdií.

Zistili sa významné škodlivé súvislosti medzi spotrebou cukru v strave a 18 endokrinnými/metabolickými výsledkami, 10 kardiovaskulárnymi výsledkami, siedmimi rakovinovými výsledkami a 10 ďalšími výsledkami (neuropsychiatrické, zubné, pečeňové, osteálne a alergické).

Dôkazy strednej kvality naznačujú, že najvyššia verzus najnižšia spotreba cukru v strave bola spojená so zvýšenou telesnou hmotnosťou (nápoje sladené cukrom) a ektopickým hromadením tuku (pridané cukry).

Dôkazy nízkej kvality naznačili, že každá porcia/týždenný prírastok spotreby sladených nápojov bol spojený so 4 % vyšším rizikom dny (dôkaz triedy III) a každý prírastok spotreby sladených nápojov o 250 ml/deň bol spojený so 17% a 4%.
Vyššie riziko koronárnej choroby srdca a mortality zo všetkých príčin, resp. Dôkazy naznačujú, že každý prírastok spotreby fruktózy o 25 g/deň bol spojený s o 22 % vyšším rizikom rakoviny pankreasu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík zatvoriť