prosupplements.sk

Doprava zadarmo nad 150 € v rámci SR

Rýchle doručenie kuriérom GLS

Prečo nejesť zeleninu?

Jednou z hlavných prekážok, ktoré väčšina ľudí bude musieť prekonať, aby si osvojila životný štýl carnivore, je to, že nejedia zeleninu. Keďže väčšina z nás sa od chvíle, keď sme mohli počúvať, naučila, že musíme jesť zeleninu s každým jedlom, máme akýsi mentálny blok, ktorý sa nám snaží povedať, aby sme jedli nejakú zeleninu.Prečo žiadna zelenina na strave carnivore? Väčšina zvierat má obranu, ktorá im umožňuje chrániť sa pred predátormi. Vo vegetácii však nemajú žiadny vonkajší obranný systém, takže vyvinuli jedy alebo antinutrienty, ktoré spôsobujú zdravotné problémy u zvierat, ktoré ich konzumujú, to sú dôvody, prečo ich vylúčiť zo stravy carnivore.Keďže na základnej úrovni rozumieme tomu, prečo sa vyhýbame rastlinám, pozrime sa hlbšie na to, prečo sa vyhýbame a ako ovplyvňujú vaše zdravie. Potom sa vrhneme na ovocie a na to, prečo by sa malo obmedzovať nanajvýš a ako je neprirodzené mať ich ako možnosť celoročne.Prejsť na sekciuPrečo sa rozhodnúť nejesť zeleninu?Čo sú rastlinné antinutrienty?Čo s ovocím na diéte mäsožravcov?Záverečné myšlienky

Prečo sa rozhodnúť nejesť zeleninu?

Účelom toho, aby ste prijali carnivore diétu, je pomôcť odstrániť všetko, čo by vám mohlo spôsobiť zdravotné problémy alebo následky. S veľkým množstvom ľudí, ktorí majú problémy s lepkom a mnohými ďalšími intoleranciami, ktoré dnes spôsobujú zjavný stres na vašom tele, je dôvod, prečo sa chcete začať liečiť.Keď ich odstránite a namiesto toho sa zameriate na mäso, vaše telo začne mať šancu začať opravovať problémy, ktoré sa vyskytli, ako je deravé črevo, a začať proces hojenia. Carnivore strava nie je určená na to, aby bola navždy iba mäsom, ale namiesto toho vám má pomôcť odstrániť všetko a začať pridávať jedlá, aby ste zistili, čo vám vyhovuje a nespôsobuje zdravotné následky.Čo väčšina ľudí časom zistí, je, že najväčší vplyv na ne spôsobí veľmi špecifická zelenina, niektorí zistia, že veci ako zemiaky im nemusia dať žiadny vplyv a mohli by sa pozrieť na ich opätovné pridávanie častejšie.Toto je jedno z najväčších nedorozumení v súvislosti so stravou carnivore, mnohí zostanú pri mäse len preto, že sa cítia oveľa lepšie, ale nie je to nútené rozhodnutie jesť iba mäso.

Čo sú rastlinné antinutrienty?

Rastliny nemajú rovnakú schopnosť fyzicky sa brániť pred zvieratami, ktoré sa ich pokúšajú zjesť, to znamená, že si vyvinuli inú obranu. Najdôležitejšia vec, ktorú by si ľudia mali uvedomiť, je schopnosť ovplyvniť vašu schopnosť absorbovať životne dôležité živiny.Ako som písal o anti-nutrientoch, v skutočnosti sú chaotické pre našu schopnosť absorbovať vitamíny a minerály, pretože sa absorbujú rovnakou cestou ako minerál alebo vitamín. To znamená, že musíte jesť viac vitamínov a minerálov, aby ste dosiahli zdravé množstvo, ktoré potrebujete, mnohokrát preto sú hodnoty RDA také vysoké v porovnaní so skutočnou potrebou.

Čo s ovocím na diéte carnivore?

Ovocie má v našej histórii zaujímavé miesto, pretože ľudia konzumovali ovocie už veľmi dlho. Skutočným dôvodom, prečo sa pre nás stali problémami, je to, že boli dostupné v skutočne obmedzenom množstve a na veľmi krátku sezónu dostupnosti.To, čo sme urobili pri sprístupnení ovocia 24/7/365, nám poskytlo veľmi neprirodzené množstvo prírodných cukrov, ktoré nie sú také, ako sme sa s nimi vyvinuli. To vedie k väčšiemu kalorickému príjmu a menšiemu obsahu živín v každom ovocí, čo znamená, že nie sú veľmi užitočné pri udržiavaní zdravia.Aj keď nie som proti ovociu, je to niečo, čo by sa malo lepšie kontrolovať, je to pochúťka, nie jedlo. Namiesto toho by ste sa mali sústrediť na to, že je to ako dezert a vy si to užívate a vychutnávate.

Záverečné myšlienky

Dúfajme, že rovnako ako ja trochu viac chápete, ako a prečo môže zelenina spôsobiť mnohé z našich súčasných zdravotných problémov, ktorými sme sa v poslednom čase trápili. Navyše som sa ani nerozpísal o sprejoch proti hmyzu a chemikáliach, o ktorých sa dokázalo, že tiež bránia našej schopnosti absorbovať živiny, to znamená, že rastliny môžu obsahovať vážne dvojité pohromy.Nájdite si čas na prečítanie, pochopte, čo sa rozhodnete jesť, a pochopte vedľajšie účinky. Ak dovolíte ostatným, aby vám dávali všetky informácie, nezískate celý príbeh, mnohokrát získate iba informácie, ktoré považujú za hodnotné oni.

1 Comments

  1. Presne, … toto všetko mám odskúšané keďže mám autoimunitné ochorenie – artritídu, … po vysadení zeleniny zo stravy nemám také bolesti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík zatvoriť